PLODNOSŤ A POČATIE

DUŠA A PLODNOSŤ

Každá žena má prirodzený dar a zakódovaný biologický "program" mať potomka. Niekedy sa to však vyvíja inak ako by sme chceli, inou rýchlosťou. Je dôležité nestratiť vieru, že sa dušička nakoniec do vášho života zrodí.. tešiť sa, že už tam niekde je, volať ju k sebe a nepochybovať o jej príchode, pretože stres a smútok, ktorý pri téme "neplodnosti" zažívame nám vie poriadne rozhodiť telo a myseľ a vyvolať nepohodu v partnerstve. Následný podvedomý stres a celkový psychický diskomfort majú zásadný vplyv na vylučovanie takmer všetkých hormónov.

Niekedy si myslíme, že už je ten správny čas, no duša dieťaťa na to môže mať iný pohľad. Možno sa naše vzťahy v rodine či partnerstve ešte potrebujú prečistiť, možno sa držíme starých vzorcov, energie či návykov, ktoré je potrebné pustiť... Ved' duša dieťaťa sa chce zrodiť do čistej lásky :-) Dohody našich duší môžu vyzerať rôzne, preto každé dieťa príde na svet za iných podmienok . Niekto otehotnie aj ked' to neplánuje/nechce. A niekto na tom musí pracovať. To všetko bolo vopred dohodnuté medzi vašou dušou "rodiča" a dušou vášho "dieťatka". Je to lekcia, ktorú ste si vybrali, ktorú potrebujete pre váš rast.

TELO A PLODNOSŤ

Vždy ženám (partnerom) radím prejsť si hĺbkovou očistou tela, detoxom. Prebudovať zdravie organizmu, zaradiť do života očistné kúry, vyčistiť hrubé črevo a pečeň. Tieto orgány zodpovedajú za zdravie celého organizmu. Počas očistného obdobia doporučujem piť čaj zo žihľavy, ktorá detoxikuje organizmus a krv. Prechod na ľahšiu rastlinnú stravu je vítaný tak ako aj pitný režim. 

FYZIOLOGICKÉ PRÍČINY

"Najčastejšími príčinami ženskej neplodnosti bývajú dlhodobé užívanie hormonálnej antikoncepcie, chronický stres, nekvalitná strava a nevyvážený jedálniček. U mužov má silný vplyv na kvalitu a množstvo spermií životné prostredie, strava a stres. Neplodnosť môžu spôsobovať aj rôzne ochorenia ako zápaly semenníkov a prostaty, kŕčové žily v miešku a genetické poruchy."

LIEČBA

Pri téme neplodnosti sa budeme venovať naším hormónom. Potrebujeme nájsť balans medzi hladinou estrogénu a progesterónu. Doporučujem vyskúšať našu 2 mesačnú prírodnú hormonálnu kúru: https://www.vagaia.sk/p/dvojmesacna-hormonalna-kura/ , ktorú si môžete kedykoľvek predĺžiť alebo doplniť inými bylinným produktami. Skvelou bylinkou, ktorá vám hormonálnu liečbu doplní je Vitex jahňací, ktorý sa tradične využíva na pomoc pri otehotnení a pri rôznych hormonálnych problémoch žien. Vitex pomáha zvyšovať vylučovanie progesterónu a tiež znižuje hladinu prolaktínu a tým podporuje ovuláciu. (Vitex zakúpite v ako extrakt v kapsulách napríklad tu: https://www.holifoli.sk/products/drmek-obycajny-kapsuly. Taktiež doporučujem podporiť telo minerálmi a vitamínmi ako sú magnézium, železo, zinok a jód. Sú skvelé na hĺbkovú výživu tela a užívajú sa na liečbu problémov s pohlavným ústrojenstvom u oboch pohlaví.

BYLINY NA PODPORU PLODNOSTI

Vitex janňací

Ďatelina červená

 Maca peruánska

 Čierna rasca

Ploštičník hroznatý 

Rebríček

Alchemilka

S láskou VaGaia