CANDIDA A KVASINKY

 Candida je typ huby (kvasinky), ktorá sa prirodzene vyskytuje v našom tele. Najmä na slizniciach hrubého čreva, ústnej dutiny, vagíny a iných slizničných tkanivách. Lekársky termín pre infekciu, s ktorým ste sa mohli stretnúť sa nazýva kandidóza. Bakteriálna ani kvasinková infekcia pošvy nie sú pohlavné choroby. Môžu sa vyskytovať aj u žien, ktoré nie sú sexuálne aktívne. U tých, ktoré partnerov často striedajú, je však riziko infekcie vyššie. 

 

Dôležité je vedieť, že ak je náš imunitný systém silný, huba je udržiavaná pod kontrolou. Keď je imunitný systém oslabený, huba môže prerásť a spôsobiť infekciu. Preto je veľmi dôležité denne podporovať náš imunitný systém rastlinnou stravou a bylinami. Skvelým pomocníkom na vašej ceste bude naša tinktúra: https://www.vagaia.sk/p/tinktura-candida/ . Pokračujte v liečbe ešte aspoň dva mesiace. 


         Čo spôsobuje jej  premnoženie ?


Denná konzumácia cukrov, pečiva a alkoholu

Zhoršená imunitná funkcia

Lieky, ktoré narúšajú prirodzenú rovnováhu baktérií a kvasiniek v tele, vrátane antibiotík a antikoncepcie

Negatívny selftalk

Zmeny hormónov počas menštruácie alebo tehotenstva

Nutričná podvíživa

Príznaky 

Vaginálne svrbenie

Začervenanie

Pálenie a rezanie pri močení

Výtok s nepríjemným zápachom

Bolestivosť

       Prírodné spôsoby liečby Candidy

       1. ZMEŇ SVOJE STRAVOVANIE

 Toto pravidlo vnímam ako úplný koreň liečby candidy, pretože jeme neustále. Ak kvasinky prestaneme kŕmiť, začnú umierať. Pri tomto bode musíme byť však k sebe naozaj pravdivý. Sebaklam je najhorší nepriateľ liečby. Ak si nepriznáme naše chyby, nevieme Obmedzme príjem následovných potravín: 

 Cukor

Pečivo a koláče

Sladkosti

   Víno a pivo

Sušené ovocie a ovocné šťavy (v menšiom množstve)

Škrobová zelenina a ocot

2.  PROBIOTIKÁ A PREBIOTIKÁ

Probiotiká sú potraviny alebo doplnky, ktoré obsahujú živé mikroorganizmy určené na udržanie alebo zlepšenie "dobrých" baktérií v našom tele. Lactobacillus acidophilus je jedna z probiotických baktérií, ktorá pôsobí proti Candide. Doporučujem zadovážiť si dobré probiotiká s prebiotikami. A tiež ich v strave. Probiotické kultúry nájdete v následujúcich potrvinách:

Probiotické mliečne výrobky

Raw jablčný ocot

Kefír

Kombucha

Kimchi

Domáca kyslá kapusta 

Domáce zavárané uhorky

3. ZMENA ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU

Každé ochorenie alebo disbalans v tele poukazuje na tie miesta, ktoré su nefunkčné, nevýživné alebo nám škodia. Jednoduché zachovanie zdravia môže znížiť riziko kandidózy udržiavaním silného imunitného systému. Ako sme si už vysvetlili, oslabený imunitný systém môže viesť k vyššej úrovni vaginálnej kyslosti, ktorá podporuje premnoženie Candidy.

Doprajte si kvalitný spánok

Jedzte zdravú a vyváženú stravu

Dodržujte pitný režim

Fyzickou aktivitou rozhýbeme telo, oxysličíme bunky a rozprúdime stojatú energiu na miestach, ktoré to potrebujú.

Stres ovplyvňuje imunitné funkcie, môžme ho zvládať pomocou vecí, ako je cvičenie, terapie mysle a tela, meditácie,  jóga alebo tai chi.

 

4. PRÍRODNÝ POMOCNÍCI

Naša dvojmesačná kúra Candida

Táto kúra sa zkladá z dvoch tinktúr na candidu a z dvoch čajíkov s protizápalovými bylinami. Nájdete ju v mojom obchodíku. Kúru si môžete predĺžiť aj na viac mesiacov, ak to váš organizmus bude potrebovať. Dôležité je zachovať denné dávkovanie a byť dôsledný v jej užívaní. Šesť dní užívam na siedmy vynechám a znovu zopakujem. Alebo 2 týždne užívam / 2 vynechám a znovu zopakujem. Počas jej užívania dbáme na detoxikáciu organizmu.

 Čaga Sibírska 

Čaga sibírska (Rezavec šikmý)  je typ huby, ktorá posilňuje imunitný systém, bojuje s plesňami, infekciami, má antivírusové a antibakteriálne účinky. Zvyšuje odolnosť organizmu voči chorobám a podporuje jeho schopnosť bojovať s vírusmi. Priaznivo pôsobí na tráviaci systém, ktorý je základom nášho zdravia. Je účinná pri cukrovke a má protirakovinové účinky. Nájdeš ju v našej ponuke.

Dračia krv

Je mocná začervenaná živica amazonského stromu Croton lechleri, ktorá vyteká v miestach jeho poranenia a zasychá v ochranný film. Poranený strom je týmto spôsobom chránený pred vonkajším nebezpečenstvom a rýchlejšie sa hojí. Rovnaký účel plní aj u tamojších peruánskych domorodcov, ktorí si dračou krvou potierajú svoje povrchové rany pre ich urýchlené zacelenie a ochranu pred ďalšími infekciami. Okrem iných zázračných účinkov má aj silné antimykotické účinky, zvyšuje obranyschopnosť oganizmu a priaznivo pôsobí proti plesniam. Dračiu krv v skvej a certifikovanej kvaite nájdete tu:

 https://bewit.love/sk/draci-krev-s-kadidlovym-olejem-p-1891/?i=l4e9pcxi

Sedacie kúpele

Sedacie kúpele vám krásne stiahnu zápal, nepríjemne svŕbenie či štípanie v oblasti yoni. Najjednoduchší sedací kúpel aký si môžete pripraviť sa zkladá z obyčajnej sódy bikarbóny (kedže je zásaditá) a z odvaru z oregána. Taktiež si môžete vybrať z rôznych bylinných zmesí, v ktorých nájdete mnoho liečivých, protizápalových bylín. Miešam ich na mieru. Doporučujem si na kúpeľ vyhradiť samostaný hygienický lavor alebo kúpele praktizovať vo vani, s tým, že je celá panvová kosť ponorená. Sedací kúpeľ si doprajte aspoň 3x do týždna po 15minút. Ako si takýto kúpeľ pripraviť? V 2 až 3 litrovom hrnci povarte byliny aspoň 15 minút, nechajte chvíľu odstáť a vlejte do vane. Zmiešajte s teplou vodou, následnej pridajte sódu bikarbónu.

Protizápalové byliny

Zápal vám pomôžu zvládnuť aj správne zvolené bylinky.  Ak máte možnosť, vypestujte si ich alebo nazbierajte do zásoby. Liečia drobné poranenia, zápaly, infekcie a posilňujú sliznice.

Repík lekársky 

 

Alchemilka

 Žihľava

 Nechtík lekársky 

Materina dúška 

Pamajorán 

Oregáno 

Mäta

 Harmanček


VIAC NA VAGAIA WEBINÁROCH

 

 DUCHOVNÁ PRÍČINA CANDIDY ?


"Každá choroba má emočnú stopu k udalosti, ktorá to všetko odštartovala. Poďme sa teda pozrieť na to, aké naše životné témy a zranenia stoja v pozadí kandidózy z psychosomatického pohľadu.

-BEZMOC A HNEV voči niekomu, komu sme v minulosti odovzdali svoju silu. Veľa sme investovali do vzťahu, do budovania niečoho... a tá osoba to odmietla (opustila nás, odvrátila sa od nás, dala najavo svoj nezáujem). Je to už dávno preč, ale my sa toho nedokážeme pustiť.

-Pocit, že nikdy nebudem mať SKUTOČNÝ REŠPEKT u osoby, na ktorej mi záleží (vo výrazne veľkom percente je to väčšinou muž – otec, partner, manžel..skrátka nejaká mužská autorita v našom živote).

-KEBY SOM NEBOLA ŽENA.. bolo by všetko jednoduchšie.

-ZLOSŤ, že ma niekto ovláda, manipuluje, kontroluje... ale zároveň NEMÁM SILU s tým niečo urobiť.

-ZATRPKLOST - mal by sa ku mne predsa chovať lepšie! Keby sa konečne zmenil, razom by bolo po problémoch.

-MUSÍM S NÍM SPAŤ, pretože ma živí (... pretože inak by ma opustil, pretože..., pretože..., pretože...) A to aj keď na to nie som práve naladená.

-PONÍŽENIE zo strany mužov

-MUSÍM SA OBETOVAŤ, musím všetko "svoje" odovzdať. Jedine tak mám predsa nárok na lásku. Musím pre ňu obetovať všetko."

 Celý autorský článok nájdete na stránke : https://www.kalisek.cz/psychosomaticky-pohled-na-kandidozu